10.8 C
București
duminică, 21 aprilie 2024

Atletico Madrid – Real Madrid 4-2. Spectacol total! ”Galacticii”, eliminați din Cupa Spaniei

Publicat pe

• SuperLiga: Sepsi – Poli Iași, vineri, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – FCU Craiova, vineri, 20:00, DGS 1

Atletico Madrid și-a luat revanșa după eșecul din Supercupă

Real Madrid a avut două ocazii imense de a deschide scorul, mai întâi în minutul 11 prin Bellingham, care a lovit bara, și, mai apoi, în minutul 20, prin Rodrygo.

Totuși, scorul a fost deschis în minutul 39 de Atletico. După o respingere a lui Rodrigo de Paul, Rudiger a respins greșit, iar mingea a ajuns la Lino, care l-a învins pe Lunin.

Pe finalul primei reprize, Real Madrid a restabilit egalitatea, după un șut al lui Luka Modric din lovitură liberă și o gafă a lui Oblak care a deviat în propria poartă.

După pauză, Atletico a trecut din nou în avantaj, după reușita lui Morata din minutul 57. Rodrygo a lovit și el transversala în minutul 75.

Cu doar câteva minute înainte de finalul celor 90 de minute, Joselu a marcat după o centrală perfectă a lui Bellingham și a trimis jocul în…