6.8 C
București
joi, 29 februarie 2024

Cifrele care explică victoria FCSB cu Sepsi în ciuda jocului neconvingător! Cei trei străini din echipa lui Gigi Becali care au fost „top” și cel puțin două „găuri” la adversari. ANALIZĂ

Publicat pe

FCSB a învins duminică seară pe Sepsi Sf. Gheorghe, 1-0 pe teren propriu după un gol marcat în minutul 16 de Alex Băluță și o a doua repriză cu un singur șut pe poartă, în care roș-albaștrii s-au apărat și au jucat parcă la conservarea rezultatului. Echipa lui Gigi Becali a ajuns la 7 meciuri consecutive fără eșec în Superliga, dintre care 5 victorii. Dar care sunt cifrele care explică victoria FCSB cu Sepsi în ciuda jocului neconvingător?

ProSport îți prezintă top 5 elemente din această categorie care pun într-o nouă lumină succesul liderului. O parte dintre ele sunt confirmări pentru jucătorii lui în formă, altele justifică rezultatul inclusiv prin prestația covăsnenilor.

Cifrele care explică victoria FCSB cu Sepsi. Baba își face bine treaba!

Absența lui Adrian Șut de la mijlocul terenului, starea de răceală din vestiarul roș-albaștrilor, indisponibilitățile lui Sepsi (Ștefănescu, Ninaj, R. Varga,…