23.2 C
București
sâmbătă, 1 octombrie 2022

Cremonese, victorie în Cupa Italiei cu Ternana. Ionuț Radu a primit două goluri la debut, Vlad Chiricheș a fost căpitan

Publicat pe

• Liga 2: CSA SteauaMetaloglobus, marți, 20:30, Digi Sport 1

• Media: Digi Sport Special, marți, 22:30, Digi Sport 1

Ionuț Radu și Vlad Chiricheș au fost integraliști la nou-promovata în Serie A, iar stoperul chiar a purtat banderola de căpitan.

Cremonese – Ternana 3-2, în Cupa Italei. Ionuț Radu și Vlad Chiricheș, integraliști

Meciul de la Cremona a început perfect pentru gazde, care conduceau cu 2-0 după doar 22 de minute, în urma golurilor marcate de Luka Bogdan, în proprie poartă, și David Okereke. 2-0 a fost scorul înregistrat pe tabelă și la finalul primei reprize.

Startul părții secunde a adus o cu totul altă desfășurare și Ionuț Radu a fost învins de două ori. Au marcat pentru Ternana Pietro Rovaglia, minutul 54, și Antonio Palumbo, minutul 57.

Scorul final a fost stabilit doar trei minute mai târziu de Giacomo Quagliata.

În turul trei din Cupa Italiei, Cremonese va juca împotriva Modenei, care a produs surpriza și a eliminat-o pe Sassuolo.