București
luni, 5 decembrie 2022

Laurențiu Reghecampf, bătut la o săptămână distanță de la botezul fiului său: „Trebuie să analizez”

Publicat pe

Laurențiu Reghecampf a primit o nouă lovitură după bătaia cu Anamaria Prodan. Antrenorul s-a întors, de curând, în Azerbaidjan, unde îl așteptau jucătorii de la Neftci Baku.

Tehnicianul a intrat deja în pâine, dar primul meci pe care l-a bifat după ce și-a botezat fiul cel mic s-a terminat în defavoarea lui.

Laurențiu Reghecampf, o nouă lovitură

Formația pregătită de fostul partener al Anei Prodan a fost învinsă de Qarabag. Elevii lui Reghecampf au pierdut în fața lui rivalei, cu scorul de 1-3. Meciul a contat pentru etapa a opta a primei ligi din Azerbaidjan.

Golurile au fost marcate de Eddy Pascual (minutul 24), Kady (minutul 56), Abdellah Zoubir (minutul 68), Owusu Kwbena (minutul 74).

Neftci Baku a pierdut meciul cu Qarabag

Reacția lui Reghecampf a fost pe măsură. El nu se aștepta ca jucătorii săi să joace atât de slab.

Este păcat, am făcut o primă repriză foarte bună. Am înscris un gol şi am avut câteva şanse foarte bune de a mai marca. În a doua repriză, am fost depăşiţi. Cred că jucătorii noştri trebuie să înţeleagă că un meci durează 90 de minute, trebuie să luptăm până în ultima secundă.

În repriza secundă, am făcut multe greşeli. Am pierdut primul meci împotriva lui Qarabag, felicitări lor, dar în următorul meci vom fi mult mai puternici. Acum am multe gânduri, trebuie să analizez şi apoi mă voi întâlni cu jucătorii şi vom discuta. Au fost două reprize diferite, am jucat foarte slab după pauză.

Pentru mine nu este numai o înfrângere de două ori mai grea, este maximum.”, a spus Reghecampf, după eșecul suferit.

”Trebuie să analizez”

Laurențiu Reghecampf și-a botezat copilul pe care îl are cu Corina Caciuc la o zi după scandalul cu Anamaria Prodan. Cei doi s-au luat la bătaie în plină stradă, iar apoi au ajuns la secția de poliție, unde au depus plângere unul împotriva celuilalt.

În urma altercației, Laurențiu Reghecampf s-a ales cu un ochi vânât. de partea cealaltă, agentul FIFA a suferit mai multe traume: silicoanele mamare s-au deplasat în urma loviturilor, silicoanele din posterior au avut de suferit în urma căzăturii, iar mâna și piciorul au fost luxate. De asemenea, i-au fost fisurate fațelele dentare de la loviturile aplicate de către tehnician.

Problemele se țin lanț de tehnician

Anamaria Prodan a avertizat că îi va cere antrenorului daune în valoare de sute de mii de euro pentru agresiunea la care a fost supusă. Mai mult, ea spune că și șoferul a avut de suferit din cauza tehnicianul.

I-a rupt tricoul șoferului, l-a amenințat cu moartea, l-a zgâriat, m-am băgat între ei, l-am împins, l-am luat, am încercat să îl calmez, i-am spus că îi face plângere penală, că nu e normal ce face. Nu te înțelegi cu el.”, a declarat impresara.

Conform presei mondele, Laurențiu Reghecampf a mers și el la INML pentru a obține un certificat medico -legal. Nu se știe însă dacă antrenorul îi va cere daune celei care îi este încă soție în acte.

Ce spunea Reghe înaintea meciului cu Qarabag

Anamaria Prodan s-a arătat încrezător înaintea meciului cu Qarabag. El a declarat înaintea partidei că jucătorii săi sunt motivați și înțeleg perfect importanța jocului, motiv pentru care se aștepta să aibă evoluții mai bune.

Nu știu dacă este nevoie de o pregătire specială pentru acest meci. Jucătorii nu au cum să nu fie motivați la un astfel de joc, va fi un derby, o confruntare foarte importantă. (…) Astfel de lucruri apar mereu, dar e bine că primul meci de după pauză este cu Qarabag, pentru că ambele echipe sunt foarte motivate să câștige. Cred că jucătorii vor înțelege importanța acestui meci și vor avea evoluții bine.”, a spus Laurențiu Reghecampf, conform sportinfo.