2 C
București
vineri, 3 februarie 2023

CSC Dumbrăviţa pierde la scor la CFR Cluj, dar cu patru goluri primite în ultimele 10 minute

Publicat pe

CSC Dumbrăviţa a jucat din noul meciul considerat acasă cu CFR Cluj din Cupa României pe terenul adversarei. A fost 5-0, 0-0 la pauză, pentru campioana României, dar cu patru goluri marcate în ultimele 10 minute.

CSC Dumbrăviţa a reuşit să facă cât de cât faţă adversarei mult mai bine cotate până în minutul 81, atunci când Malele face 2-0, după o pasă a vetereanului Deac.

Dumbrăviţenii au reuşit o primă repriză fără să primească gol. Cea mai importantă fază a acestei reprize a fost grava accidentare a portarului Miklos, care s-a lovit cap în cap cu clujeanul Mistrati. Miklos a fost transportat pe targă, în locul lui intrând Alex Ciui.

Ardelenii reuşesc să înscrie primul gol abia în minutul 50, marcator fiin Hoban,. După amintita reuşită a lui Malele, clujenii au terminat în trombă printr-un hattrick al lui Bîrligea, care a înscris în minutele 87, 90 şi 91.

Echipele de start au fost următoarele:

CSC Dumbrăvița: Mikloș – Amariei, Moțiu, Bain, Bura-Koț – Tismonar, A. Olaru, A. Ungureanu – Ghinescu, D. Popa, P. Simon
Rezerve: Ciui – Grancea, Gîsă, Martinov, D. Grigoriu, Curea, Blickling, L. Bodri, Pașcalău
Antrenor: Cosmin Stan

CFR Cluj: Bălgrădean – R. Bălan, Billong, Kolinger, Brucic – Hoban, Bordeianu, C. Deac, Hammershoy-Mistrati, Jose Gomes, Malele
Rezerve: Rz. Sava – Mbaye, Diakite, Cvek, Lucaci, Roger, Gîdea, Bîrligea, Sg. Buș
Antrenor: Dan Petrescu