București
sâmbătă, 18 mai 2024

CSM București a ratat calificarea la turneul Final Four al Ligii Campionilor

Publicat pe

CSM Bucureşti a ratat calificarea la turneul Final Four al Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce a fost învinsă de echipa franceză Metz Handball, cu scorul de 29-23 (15-14), sâmbătă, în Hexagon, în manşa secundă a sferturilor de finală.

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz FOTO Arhiva

Metz se impusese şi la Bucureşti, cu scorul de 27-24.

Metz a dominat jocul de la un capăt la altul, în prima repriză având avantaj maxim de trei goluri (8-5), în timp ce la pauză diferenţa era minimă, 15-14. CSMB a reuşit să fie egală de două ori, 11-11 şi 12-12. ”Tigroaicele” au egalat şi în debutul reprizei secunde, 15-15, după care Metz a rămas la cârma jocului, iar pe final şi-a mărit avantajul, câştigând la şase goluri, 29-23.

CSM Bucureşti nu s-a mai calificat din 2018 la turneul Final Four al competiţiei, notează Agerpres.

Pentru echipa antrenată de Adrian Vasile au marcat Cristina Neagu 6 goluri, Emilie Hegh Arntzen,…

Sursa: adevarul.ro