București
miercuri, 15 mai 2024

Eșec dur pentu CSM București! Adi Vasile: „Totul stă în mâinile noastre”

Publicat pe

CSM Bucureşti a fost întrecută duminică, pe teren propriu, de formaţia Metz Handball, scor 27-24 (15-14), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Returul acestei faze a competiției va avea loc în 4 mai, pentru un loc la Turneul Final Four.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Neagu 9 goluri, Ostergaard 4, Arntzen 3, Kobylinska 3, pentru CSM, respectiv Valentini 7, Jorgensen 7, Bouktit 7, pentru Metz.

În sferturile de finală s-au mai jucat partidele partidele dintre FTC Budapesta – Team Esbjerg (25-26 în tur), Vipers – Gyor (23-30) şi SG BBM Bietigheim – Odense (30-26).

„Am avut 4 partide în 8 zile împotriva unor adversari puternici, e normal să existe o lipsă de prospețime, nu neapărat oboseală. Cele de la Metz au făcut un meci foarte bun, au știut să speculeze, dar au avut și puțină șansă în momentele în care mingile au sărit…