București
luni, 15 aprilie 2024

Fanii CFR Cluj îi cer demisia lui Mutu, după umilința cu Corvinul

Publicat pe

CFR Cluj a pierdut categoric meciul din Cupa României Cu Corvinul Hunedoara, scor 4-0.

CFR Cluj = Să vă fie rușine !!! Mutu dacă ai bun simț DEMISIA DE ONOARE!”, i-au transmis fanii CFR Cluj ”Briliantului”.  ”Feroviarii” sunt eliminați din Cupa României, după acest rezultat incredibil.

Nu cred că aș putea să-i iert pe băieți după acest eșec, mai ales că era foarte important pentru club. Când văd că nu se respectă culorile unui club și nu se respectă ce spun eu, nu pot să-i iert”, a declarat Adrian Mutu.

Neluțu Varga ar fi plecat de la stadion când Corvinul o conducea pe CFR Cluj cu 2-0

Corvinul a dat lovitura chiar înainte de pauză și a deschis scorul în minutul 43, prin Lică. CFR Cluj nu a reușit să ofere vreo replică nici în actul secund, iar hunedorenii au mai înscris de trei ori. Mai întâi prin doi foști jucători ai lui U Cluj, Marius Coman (51′) și Daniel Pirvulescu (67′), iar în minutul 90+2, la ultima fază, prin…