21.1 C
București
vineri, 10 mai 2024

LIVE FCSB-Farul, meci de titlu: Victorie sau egal în fața marinarilor lui Hagi și roș-albaștrii pot fi campioni după 9 ani de pauză

Publicat pe

Cu o victorie sau un egal în fața Farului, în meciul de sâmbătă seara de pe National Arena, FCSB poate câștiga titlul după o pauză de 9 ani. Deși au mai rămas trei etape până la finalul sezonului de Superligă, celelalte urmăritoare nu ar mai putea-o ajunge pe FCSB dacă roș-albaștrii nu pierd în această seară. Înaintea partidei, FSCB se află pe primul loc cu 46 de puncte, în timp ce Farul se află pe locul 2, cu 35 de puncte, iar Universitatea Craiova este pe 3, cu 34 de puncte.

• G4Media vă prezintă cele mai importante momente ale meciului care începe la ora 20:3o.

În meciul tur din play-off, scorul a fost 1-0 pentru FCSB, la Ovidiu, după un gol al lui Adrian Șut în minutul 82.

FCSB

Târnovanu, Crețu, Ngezana, Dawa, Popescu, Lixandru, Șut, Olaru, Miculescu, Băluță, Popescu