21.3 C
București
duminică, 19 mai 2024

S-a stabilit FINALA! Vezi pe cine va întâlni U-BT Cluj și când se pun în vânzare biletele

Publicat pe

CSM Oradea s-a calificat in aceasta seara in finala Ligii Nationale de Baschet Masculin, dupa ce a invins categoric echipa din Voluntari, scor 93-66.

In acest fel, desi pierdusera partidele 3 si 4, bihorenii au dus scorul general la 3-2 si s-au calificat in cea de-a saptea finala de campionat national din istoria clubului.

Dupa cum arata si scorul final, viitorii adversari ai lui U-BT au dominat clar meciul , conducand la finalul primului sfert cu 25-16, pentru ca la pauza avantajul sa se mareasca la 24 de puncte (50-26), iar la finalul sfertului 3 scorul sa ajunga la 80-50.

Primele doua meciuri ale finalei se vor disputa la Cluj-Napoca, in BT Arena, in 12 si 14 mai. Desi ora inceperii partidelor nu a fost anuntata, biletele pentru ambele partide s-au pus deja in vanzare pe site-ul clubului. Fiind ultimele meciuri ale celui mai de succes sezon din istoria clubului (cu performante atat in campionat, cat si in Cupa Romaniei si Eurocup) este de asteptat ca biletele sa se vanda in…