-0.6 C
București
luni, 30 ianuarie 2023

Scene ireale la meciul Oțelul Galați – FCSB: Un jandarm şi-a agăţat spray-ul lacrimogen în gard. Ce a urmat (GALERIE FOTO)

Publicat pe

Scene incredibile pe finalul partidei dintre Oţelul Galați şi FCSB. Jucătorii, stafful și suporterii au avut probleme de respirație după ce, în zona băncilor tehnice, unui jandarm i s-a agăţat spray-ul în gard şi au fost eliberate gaze lacrimogene, informează Orange Sport. Meciul a fost reluat după șase minute de pauză și s-a încheiat 0 – 0.

Imaginile din Galeria Foto pot fi văzute AICI.

Haos la meciul Oțelul – FCSB din cauza unui spray lacrimogen

Arbitrul asistent George Duță a fost primul care a simțit efectul gazelor lacrimogene și a cerut oprirea partidei.

„Am simţit că vine un miros, să mă usture nasul şi gâtul, dar nu ştiu ce s-a întâmplat”, a spus David Miculescu la Digisport, potrivit as.ro.

Partida de la Galaţi a început cu o scurtă întârziere din cauza suporterilor gazdelor, care au aruncat cu suluri de hârtie igienică pe teren.

Meciul s-a terminat scor 0 – 0, în etapa a doua din grupele Cupei României. În clasamentul din grupa B, FCSB ocupă locul 4, cu 2 puncte, iar e Oțelul Galați e pe locul 5, cu un singur punct, precizează Digi Sport.