25.5 C
București
marți, 21 mai 2024

Borussia Dortmund și PSG, din nou față în față în UEFA Champions League. Echipa din Franța are, în acest sezon, o victorie și un egal în fața formației din Bundesliga

Publicat pe

Borussia Dortmund a pierdut două meciuri în acest sezon de UEFA Champions League: primul în faza grupelor contra lui PSG și al doilea, în sferturi, împotriva celor de la Atletico Madrid.

Primul meci din cadrul semifinalelor UEFA Champions League a avut loc pe data de 30 arpilie. Bayern Munchen și Real Madrid s-au duelat pe Allianz Arena, scorul final fiind de 2-2.

Tot în Germania, dar pe terenul celor de la Dortmund, se va juca și partida dintre Borussia și PSG. Cele două echipe care se vor duela în seara de 1 mai au ceva în comun: ambele au eliminat în faza sferturilor…